OSALEJAD

*Nutiseadmes avaneb osaleja info tiimi nimekirja lõpus

SININE TIIM

Ruldof Kivi

 

RUDOLF KIVI

Nõo Reaalgümnaasium, 11. klass

Vanus: 17

Rudolf on tohutult elavaloomuline noor. Pea terve tema elu on seotud olnud Lottemaaga, kus ta üles on kasvanud ning nüüd juba mitmendat aastat näitlejana töötanud on. Lisaks esinemisoskustele on ta silmapaistnud aineolümpiaadidel ning jõudnud vabariiklikesse voorudesse nii füüsikas, keemias kui matemaatikas.

Huvid: füüsika, matemaatika, keemia, teater, sport, IT

Aaron Unt

 

AARON UNT

Pärnu Koidula Gümnaasium, 11. klass

Vanus: 17

Aaron tegeleb nii aktiivselt muusika, programmeerimise, füüsika kui väitlusega. Vabal ajal annab ta matemaatika eratunde ning tegeleb ettevõtte loomisega, mille eesmärk on aidata 9. klassi õpilastel lõpueksam edukalt sooritada. Ta on võitnud nii TalTechi majandusvõistluse kui ka piirkondliku füüsikaolümpiaadi.

Huvid: programmeerimine, muusika, väitlus

Mari Ann Marran

 

MARI ANN MARRAN

Tallinna Prantsuse Lütseum, 11. klass

Vanus: 18

Lisaks õpingutele Tallinna Prantsuse Lütseumis tegeleb Mari Ann aktiivselt rahvatantsuga. Lisaks selle juhib ta oma kooli meediatoimetuses sotsiaalmeediat ning töötab Lottemaal näitlejana.

Huvid: rahvatants, jooksmine, küpsetamine, meedia

Anette Kipso

 

ANETTE KIPSO

Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. klass

Vanus: 19

Anette on tugevalt pühendunud keemiale. Suur osa tema vabast ajast möödub kas siis keemiaülesannete lahendamisele või laboris katsete väljanuputamisele. Anette õpetab oma kooli huviringides keemiat ka teistele. Tema pingutused on kandnud vilja kõrgete kohtadega keemiaolümpiaadidel. Tulevikus soovib ta tegutseda ka õpetajana.

Huvid: keemia, meditsiin, võitluskunstid

ROHELINE TIIM

Andri Türkson

 

ANDRI TÜRKSON

Miina Härma Gümnaasium, 11. klass

Vanus: 17

Andrit paelub tehnoloogia ja mehhatroonika. Nii tegeleb ta 3D printimisega, arduinoide ja elektroonikaga. Oma projektide käigus on ta valmis ehitanud linnulauluga äratuslambi, segavaid tegureid eemaldava motivatsioonikasti ning 3D printud puldiauto. Lisaks tegeleb Andri lühifilmide ja videote valmistamisega, mängib jalgpalli ning on edukalt esinenud füüsikaolümpiaadidel.

Huvid: mehhatroonika, filmindus, jalgpall

Violeta Jürgens

 

VIOLETA JÜRGENS

Hugo Treffneri Gümnaasium, 11. klass

Vanus: 17

Violeta on edukalt osalenud bioloogia-, füüsika- ja astronoomiaolümpiaadidel. Nii pälvis ta möödunud aastal Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaadilt kaks kuldmedalit. Lisaks on ta saanud äramärkimise rahvusvahelisel astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadil ning edukaid sooritusi on ta teinud vabariiklikel bioloogia ainevõistlustel. Vabal ajal tegeleb Violeta ka bouldering-iga ning mängib klaverit.

Huvid: bouldering, muusika, astronoomia, bioloogia, füüsika

Mihkel Rannut

 

MIHKEL RANNUT

Tallinna Reaalkool, 11. klass

Vanus: 17

Mihkel on osalenud edukalt rahvusvahelistel olümpiaadidel esindades Eesti koondist nii füüsikas kui astronoomias ja astrofüüsikas. Kõrgetele kohtadele on ta jõudnud ka kohalikel ainevõistlustel. 

Huvid: suusatamine, kokandus

Oskar Pukk

 

OSKAR PUKK

Tallinna Reaalkool, 12. klass

Vanus: 18

Oskar tegeleb aktiivselt võistlusväitlusega ning juhib oma kooli ajalehe toimetust. Ta on esindanud Eestit mõttespordis nii Euroopa meistrivõistlustel kui MMil. Lisaks sellele tegeleb ta nii programmeerimise ja robootikaga. 

Huvid: väitlus, meedia, matkamine, mõttemängud

PUNANE TIIM

Jaagup Jagomägi

 

JAAGUP JAGOMÄGI

Tartu Ülikool, Arvutitehnika 1. kursus

Vanus: 20

Jaagupit paelub ehitamine ja tehnoloogia. Nii on ta ehitanud valmis oma toa kui ka arendanud nutikat ukselinki, mis takistab viiruste levikut. Viimane projekt tõi ka 3. koha Eesti Parima õpilasfirma võistluselt (2021) ning võidu ettevõtlusprogrammist Prototron Junior.

Huvid: slackline, kitarr, tehnoloogia, arvutimängud, bouldering

Kai Urb

 

KAI URB

Lihula Gümnaasium, 10. klass

Vanus: 16

Kai alustas värskelt õpinguid gümnaasiumis. Seejuures on ta silmapaistnud ettevõtliku noorena. Nii tegutseb ta igapäevaselt Kaitseliidu kodutütarde organisatsioonis. Möödunud aastal valiti ta oma koduringkonnas parimaks kodutütreks. Tema vanem õde Lii võistles 11. hooajal samuti just punaste tiimis.

Huvid: kunst, klaver, 3D graafika, käsitöö

Ants Erik Nõmper

 

ANTS ERIK NÕMPER

Tallinna Reaalkool, 12. klass

Vanus: 20

Ants Erik tegeleb aktiivselt ettevõtlusega. Tema õpilasfirma PELA sai möödunud aasta Eesti Parimal Õpilasfirma võistlusel 3. koha. Hetkel toodab ta lauamängu “Mida MEEMI?!”. Lisaks on ta käinud suvepraktikatel Eesti Energias ja SEBs ning veetnud aasta vahetusõpilasena Saksamaal.

Huvid: ettevõtlus, robootika, inseneeria

Juljus Putrinš

 

JULJUS PUTRINŠ

Vanalinna Hariduskolleegium, 11. klass

Vanus: 17

Juljust huvitab inseneeria ja programmeerimine. Koos koolikaaslastega on ta ehitanud elektriauto, millega käidi möödunud aastal võistlemas Londonis Greenpower sarjas. Talle meeldib kriitilistes olukordades ja viimastes hetkedes probleeme lahendada.

Huvid: jooksmine, programmeerimine, inseneeria